دومین جلسه کمیته استاندارد با حضور اعضای اين کمیته، صبح روز شنبه مورخ 95/08/08 در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر، درخصوص اهمیت موضوع آسانسور باتوجه به آمار حوادث مرتبط، مقرر گردید با توجه به ضرورت استانداردسازی فرآیند طراحی، اجرا، نظارت و نگهداری آسانسور و بهره‌گیری از توان نظام مهندسی ساختمان تهران و فضای همکاری موجود بین دو سازمان، در جلسه آتی با دعوت از انجمن یا اتحادیه تولیدکنندگان مربوطه، در این حوزه تدابیر لازم اتخاذ گردد. همچنین باتوجه به درخواست اعضای شورای فنی استان، مقرر گردید درخصوص تدوین دوره‌های آموزشی مقررات ملی ساختمان برای بهره‌مندی کارکنان فنی و مهندسی بخش‌های دولتی، برنامه‌ریزی لازم انجام پذیرد.

در ادامه جلسه با ارائه آماری از اعضای ثبت‌نامی در فراخوان اخیر کمیته استاندارد مقرر گردید باتوجه به استقبال به عمل آمده، فرآیند شناسایی توانمندی اعضای ثبت‌نام شده به تفکیک مصالح و تجهیزات ساختمانی 94 گانه تکمیل و جهت استفاده از پتانسیل‌های موجود برنامه‌ریزی لازم در حوزه‌های مختلف انجام شود. همچنین باتوجه به اعلام آمادگی رسمی اداره کل استاندارد استان تهران، مقرر گردید اولین دوره آموزشی با موضوع نکات فنی و تخصصی طراحی، اجرا و نظارت بر تیرچه استاندارد در تاریخ 19 آبان ماه در محل سالن آموزشی آن اداره برنامه‌ریزی شود.

همچنين به دلیل خلاء قانونیموجود در زمینه اجباری نبودن استاندارد تیرچه‌های فلزی با جان باز، مقرر شد انجمن تولیدکنندگان تیرچه پیشنهاد خود را به صورت کتبی به کمیته استاندارد ارائه نموده و در صورت تصویب کمیته استاندارد، پیشنهاد اجباری شدن استاندارد مربوطه توسط اداره کل استاندارد استان تهران در شورای استاندارد استان و شورای عالی استاندارد مطرح شود

 w1

w2

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد